Pichler József a PTE IGYK címzetes docense

2014. március 18.

A Pécsi Tudományegyetem 2014. március 13-án megtartott Díszdoktoravató Ünnepi Szenátusi Ülésen a Pécsi Tudományegyetem rektora címzetes egyetemi docens címet adományozott Pichler Józsefnek, a PTE IGYK GTI oktatójának, a PTE IGYK Gazdaságtudományi és Turisztikai Intézetében és a karon végzett munkája, tudományos és szakmai tevékenysége elismeréseként.

Pichler József pályafutása során a vendéglátás területén ért el jelentős sikereket. Széles körben elismert személye mögött jelentős közéleti és tudományos szerepvállalás áll. Több szakmai szervezet tagjaként, vezető tisztségviselőjeként fejt ki meghatározó, eredményes munkát (Magyar Szálloda Szövetség Közgazdasági és Éttermi Kultúráért Bizottság, Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara Vendéglátó és Turisztikai Osztály, FATOSZ Baranya megyei KHSZ, Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség, Schnitta Sámuel Éttermi Bizottság, Magyar Lovas Turisztikai Szövetség, Villány-Siklósi Borút Minősítő Bizottság).

Számos magas kitüntetést, elismerés (Belkereskedelmi Miniszter Dicsérő Oklevele, MNGSZ Aranyérmes Mesterfelszolgáló, Éttermi Mester Díj, MNGSZ Schnitta Sámuel Díj,)cmellett az Európai Borlovagrend (HOSPES) címének is birtokosa.

Pichler József a PTE IGYK GTI meghatározó egyénisége, aki tevékenységével, szakmai tanácsaival, ismereteivel nemcsak az Intézet működéséhez, fejlesztéséhez járul hozzá: az általa átadott magas szintű szakmaiság és elegancia tanítványai közreműködése révén érvényesül az egyetemi kar számtalan közéleti rendezvényén is.

Gratulálunk Pichler tanár úrnak az elismeréshez!

Tipp

Oszd meg a többiekkel is régi, az egyetemhez kapcsolódó képeidet. Küldd el nekünk, és mi kirakjuk az Archívumba!

Évfolyamlisták

Csoportok

Tablóképek

Nincs az Ön évfolyamában más regisztrált felhasználó.

Üzenőfal

Az Európai Unió által társfinanszírozott projekt, amely hozzájárul az Európai Unió polgárai közötti
gazdasági és társadalmi egyenlőtlenségének csökkentéséhez.