A Föld kamerája - 24 órás FilmMaraton - Videópályázat a környezettudatos gondolkodásért

2014. április 2.

Készíts videót 24 óra alatt, digitális video kamerával, mobiltelefonnal, DSLR digitális fényképezőgéppel, vagy tábla PC-vel!

Olyan korban élünk, amelyben a digitális videó mindenütt jelen van. A vizualitásnak központi szerepe van világunkban, minden a látványra épül. A fiatalabb generációk, akik már beleszülettek a gyors technikai fejlődésbe, szinte összenőttek a mobiltelefonnal, a digitális videofelvételek készítésére alkalmas eszközökkel és az internet használatával. Közülük sokan szívesen alkalmazzák az önkifejezés eszközeként a video készítést.

Meggyőződésünk, hogy a Föld kamerája elnevezésű játék időszakában elkészülő rövidfilmek, - azok video-megosztó portálokon történő elhelyezésével - sokak számára válnak elérhetővé, tanulságossá, oktató - nevelő hatásúvá.

Hiszünk abban, hogy a játék ösztönzi a környezettudatos gondolkodás és a környezetért felelős magatartás terjedését.

A játék időpontja 2014. április 15-16.

Megnyitó és sajtótájékoztató (élő online televíziós közvetítés) : 2014. április 15. (kedd) 10 óra

Helyszín: PTE Illyés Gyula Kar, Szekszárd

FORGATÁSI IDŐSZAK: 2014.április 15. 10 óra - 2014.április 16. 10 óra között.

A filmek beküldési határideje 2014. április 16. (szerda) 10.

Eredményhirdetés és sajtótájékoztató (élő online televíziós közvetítés) 2014. április 16. (szerda) 14 óra

Helyszín: PTE Illyés Gyula Kar, Szekszárd

A VERSENY LEBONYOLÍTÁSA

FELADAT

Készíts egy maximálisan 60 másodperces rövidfilmet! Videódban hívd fel a figyelmet arra, hogy a jövőért felelősséget érző magánemberek, odafigyeléssel, tudatos energiafelhasználással, környezettudatossággal, mit tehetnek a Föld megóvásáért. A filmekhez témák szabadon választhatók.

NEVEZÉS

Jelentkezés (regisztráció) a verseny megkezdése előtt, 2014. április 15. 10 óráig a letölthető jelentkezési lapon, a foldkameraja@igyk.pte.hu e-mail címen

A stábok, akár egyszemélyesek is lehetnek. Nevezési díj és korosztályi megkötés nincs!

FORGATÁS

Forgatási időszak: 2014.április 15. 10 óra - 2014.április 16. 10 óra között.

A kiírásban megadott időszakban, 24 óra alatt kell elkészíteni, egy maximum 60 másodperces, kreatív, szellemes, társadalmi célú videót.

A film forgatásánál digitális kamera, videokamerás mobiltelefon, tábla PC vagy kameraként működő fényképezőgép egyaránt használható.

A versenyfilmekhez, a szervezők megadnak 3 elemet, melyből a versenyző stáboknak, a filmjükhöz legjobban illeszthető (szabadon választott), 1 elemet kötelezően bele kell forgatni az alkotásba. A kötelező elem, április 15-én, 10 órakor, a rajt pillanatában jelenik meg.

FILM BEKÜLDÉSE

Az elkészült videódat, a verseny megkezdését követően, legkésőbb 24 órával,

2014. április 16. 10 óráig kell elküldeni a verseny szervezőinek.

Videód feltöltéséhez regisztrálj a www.youtube.com weboldalon. Csatornádra töltsd fel videód. Ezt követően, a feltöltésekor kapott videó URL-jét, a feltöltött videód linkjét küldd el a játék szervezői címére. Videód, a YouTube, adatvédelmi beállítások szerint NYILVÁNOS legyen.

FONTOS TUDNIVALÓK!

Felvételek kizárólag a játék ideje alatt készülhetnek, az előforgatást a versenyszabályzat tiltja.
A beküldött filmben csak jogtiszta zenék és 2014. április 15-án, 10 óra után felvett, jogtiszta, eredeti, videó felvételek szerepelhetnek.

A kötelező elem kihagyása, automatikus kizárást jelent a versenyből!

ZSŰRIZÉS

Az interneten beérkező filmekre a felkért zsűritagok külön - külön adják le szavazataikat és azt a szervezőbizottság összesíti. A zsűri tagjai személyesen Szekszárdon, illetve az interneten keresztül élő online kapcsolatban vesznek részt a munkában.

Az értékelési szempontok között fontos az ötlet eredetisége, és a társadalmi célú reklámfilmes elemek hatásos, meggyőző használata.

DÍJAZÁS

I. helyezett: 50.000 Ft. értékű ajándékutalvány

II. helyezett: oklevél és tárgyjutalom

III. helyezett: oklevél és tárgyjutalom

A verseny a PTE IGYK és a Videotoll MédiaMűhely együttműködésével valósul meg.

Tipp

Töltsd ki a kedvencek fület adatlapodon, hadd lássák volt évfolyamtársaid, változott-e az ízlésed bármiben, vagy ki is volt igazából a kedvenc tanárod, csoporttársad!

Évfolyamlisták

Csoportok

Tablóképek

Nincs az Ön évfolyamában más regisztrált felhasználó.

Üzenőfal

Az Európai Unió által társfinanszírozott projekt, amely hozzájárul az Európai Unió polgárai közötti
gazdasági és társadalmi egyenlőtlenségének csökkentéséhez.